Champions League 2020/2021 - Qualification
September 23
Gent
Dynamo Kyiv
Molde
Ferencvaros
Olympiacos
Omonia Nicosia
Europa League 2020/2021 - Qualification
September 23
Apollon Limassol
Lech Poznan
England - Carabao Cup
September 23
Fulham
Sheffield Wednesday
Millwall
Burnley
Preston North End
Brighton & Hove Albion
Stoke City
Gillingham
Chelsea
Barnsley
Fleetwood Town
Everton
Leicester City
Arsenal
Morecambe
Newcastle United
Italy - Coppa Italia
September 23
Piacenza
Teramo
Carpi
Casarano
Alessandria
Sambenedettese
Novara
Gelbison Cilento
Carrarese
Ambrosiana
Catanzaro
Virtus Francavilla
Livorno
Pro Patria
Pontedera
S.S. Arezzo
Bari
ASD Trastevere
Juve Stabia
Tritium
Renate
Avellino
FeralpiSalo
ASD Pineto
Potenza
Triestina
Calcio Padova
Breno
Catania
San Nicolo
Monopoli
Modena
USA - Major League Soccer
September 23
New England Revolution
Montreal Impact
Atlanta United
FC Dallas
New York City FC
Toronto FC
Chicago Fire
Houston Dynamo
Columbus Crew
Minnesota United
FC Cincinnati
Philadelphia Union
Sporting Kansas City
Orlando City
Inter Miami CF
New York Red Bulls
Nashville SC
DC United
Colorado Rapids
San Jose Earthquakes
Real Salt Lake
LA Galaxy
Portland Timbers
Seattle Sounders FC
Los Angeles FC
Vancouver Whitecaps
China - Super League: Group A
September 24
Henan Jianye
Shandong Luneng
Jiangsu Suning FC
Guangzhou Evergrande
Brazil - Serie A
September 24
Sport Recife
Corinthians
South America - Copa Libertadores: group 2
September 24
Guarani
Palmeiras
South America - Copa Libertadores: group 3
September 23
Athletico Paranaense
Colo Colo
South America - Copa Libertadores: group 5
September 24
America de Cali
Universidad Catolica
Internacional
Gremio
South America - Copa Libertadores: group 6
September 24
Alianza Lima
Racing Club
South America - Copa Libertadores: group 7
September 23
Defensa y Justicia
Olimpia
South America - Copa Libertadores: group 8
September 23
Caracas
Libertad
Portugal - Segunda Liga
September 23
Benfica B
Chaves
Cova da Piedade
Academica
Oliveirense
FC Porto B
Penafiel
Vilafranquense
Leixoes
Mafra
Czech Republic - 2nd league
September 23
Trinec
FC Vlasim
Czech Republic - Cup
September 23
1. FC Karlovy Vary
FK Slavoj Vysehrad
FC Kolin
Zizkov
Finland - Veikkausliiga
September 23
FC Inter
Honka
Haka
RoPS
IFK Mariehamn
Ilves
SJK
FC Lahti
Sweden - Allsvenskan
September 23
Falkenbergs FF
IK Brage
Sweden - Superettan
September 23
Oestersunds FK
Umeaa
Ukraine - Premier League
September 23
Rukh Vynnyky
Shakhtar Donetsk
Asia - Champions League: group A
September 23
Al-Wahda
Al Shorta
Esteghlal
Al Ahli
Asia - Champions League: group B
September 23
Al Hilal
Shabab Al-Ahli Dubai FC
Shahr Khodrou FC
Pakhtakor Tashkent
International - Club Friendlies
September 23
Wrexham
Telford
Marbella FC
Linense
Lorca Deportiva
Aguilas CF
Club Deportivo Eldense
Hercules
Sodupe UC
Portugalete
Cultural De Durango
SD Leioa
AD Llerenense
Don Benito
CD San Roque
Bollullos CF
Caudal Deportivo
UP Langreo
UD Ibiza
Real Murcia
CD Miajadas
Villanovense
UD Cornella
UE Sants
Armenia - Premier League
September 23
Gandzasar
Shirak
Lori
Pyunik
Australia - Queensland Premier League
September 23
Rochedale Rovers
Wolves FC
Australia - Queensland
September 23
Gold Coast United FC
Peninsula Power
Austria - Regionalliga West: Tyrol
September 23
Reichenau
Telfs
Austria - Regionalliga West: Vorarlberg
September 23
Dornbirner SV
Rankweil
Belarus - Premier League
September 23
Smolevichy
FC Minsk
Brazil - Paulista A2: Play-off
September 23
XV de Piracicaba
Sao Caetano
Brazil - Cup
September 24
Ceara
Brusque
Vasco da Gama
Botafogo RJ
Brazil - Campeonato Amapaense: Play-off
September 23
Santana AP
Ypiranga AP
Brazil - Maranhense: play-off
September 23
Sampaio Correa
Moto Club MA
Brazil - Campeonato Brasileiro Women
September 23
Minas Icesp DF
Sao Jose EC
Sao Paulo FC SP
Gremio Osasco Audax EC SP
EC Iranduba Amazonia AM
SC Corinthians SP
Cruzeiro EC MG
Ferroviaria SP
Canada - Canadian Soccer League
September 23
Serbian White Eagles
Scarborough SC
Chile - Primera B
September 23
Cobreloa
Union San Felipe
Deportes Copiapo
San Marcos
Atletico Nublense
Puerto Montt
Magallanes
Rangers
San Luis
Deportes Santa Cruz
Santiago Morning
Deportes Valdivia
China - League 1: group A
September 23
Beijing BG
Taizhou Yuanda
Beijing Renhe
Nei Mongol Zhongyou FC
Chengdu Qianbao FC
Suzhou Dongwu
China - League 1: group B
September 23
Guizhou Hengfeng
Shaanxi Changan
Shenyang Urban FC
Jiangxi Liansheng
China - League 1: group C
September 23
Changchun Yatai
Kunshan FC
Nantong Zhiyun FC
Sichuan Jiuniu
Colombia - Copa Colombia
September 23
Real Cartagena
Tigres FC
Leones
Union Magdalena
Costa Rica - Primera División: apertura
September 24
Deportivo Saprissa
C.S. Cartagines
Croatia - 2nd League
September 23
HNK Orijent 1919
Junak
Opatija
Solin
Osijek B
NK Croatia Zmijavci
Cyprus - Cup
September 23
Aris Limassol
Ethnikos Achnas
Ermis Aradippou
Akritas Chlorakas
Kouris Erimis
AEK Larnaca
Olympiakos Nicosia
PO Xylotympou 2006
Czech Republic - 3rd League MSFL
September 23
Valasske Mezirici
SFK Vrchovina
Czech Republic - CFL: Group A
September 23
AC Sparta Prague B
Kraluv Dvur
Sokol Hostoun
Sokolov
Czech Republic - U19 League
September 23
1.FK Pribram
FC Pardubice
Slavia Prague U19
Ceske Budejovice
Denmark - DBU Pokalen
September 23
FA 2000
HB Koege
Denmark - 1. Division: Group 3 Women
September 23
IF Lyseng
ASA Aarhus
Egypt - Premier League
September 23
FC Masr
Al Ahly
England - FA Cup: qualification
September 23
Cray Valley Paper Mills
Burgess Hill Town
Cray Wanderers
Fisher
Grays Athletic
Potton United
Highworth Town
Melksham Town
Kidlington
Salisbury
Larkhall Athletic
Bitton AFC
Sutton Common Rovers
Metropolitan Police FC
Tavistock AFC
Gosport Borough
Tiverton
Bideford AFC
Wingate & Finchley
Folkestone Invicta
Worcester
Stafford Rangers
Estonia - Meistriliiga
September 23
Tammeka
Nomme JK Kalju
Estonia - Cup
September 23
FCI Levadia
JK Retro
Faroe Islands - Premier League
September 23
TB Tvoeroyri
NSI Runavik
Vikingur
AB Argir
EB/Streymur
HB Torshavn
Skala
Fuglafjoerdur
Germany - Regionalliga Nord: Group North
September 23
FC Hansa Lueneburg
St.Pauli II
Heider SV
1. FC Phoenix Luebeck
Altonaer FC 93
Holstein Kiel II
Eintracht Norderstedt
Hamburger SV II
SC Weiche Flensburg
SV Drochtersen/Assel
Germany - Regionalliga Nord: group South
September 23
Delmenhorst
TSV Havelse
HSC Hannover
Hannover 96 II
Oldenburg
SSV Jeddeloh II
Oberneuland
Wolfsburg II
Germany - Regionalliga Nordost
September 23
BSG Chemie Leipzig
Carl Zeiss Jena
SV Lichtenberg 47
VfB Auerbach
Bischofswerdaer FV
Hertha Berlin II
Chemnitzer FC
BFC Dynamo
Energie Cottbus
FSV Union Fuerstenwalde
Optik Rathenow
Lokomotive Leipzig
VSG Altglienicke
Babelsberg
ZFC Meuselwitz
FC Viktoria 1889 Berlin
FSV Luckenwalde
Berliner AK 07
Tennis Borussia
Germania Halberstadt
Germany - Regionalliga Südwest
September 23
Freiburg II
FSV Frankfurt
Germany - Regionalliga West
September 23
FC Koeln II
Fortuna Duesseldorf II
Bergisch Gladbach
Schalke 04 II
FC Wegberg-Beeck
SV Roedinghausen
RW Essen
RW Ahlen
SC Wiedenbrueck
Borussia Dortmund II
SV Straelen
Oberhausen
Sportfreunde Lotte
Lippstadt
VfB Homberg
Borussia Moenchengladbach II
Wuppertal
Preussen Muenster
Germany - Oberliga: Flens Nord
September 23
Inter Tuerkspor Kiel
TSV Altenholz
SV Frisia 03 RL
SC Weiche Flensburg II
TSV Bordesholm
TSB Flensburg
Germany - Oberliga: Flens Sud
September 23
Luebeck II
Eutin 08
Oldenburger SV
SV Preussen 09 Reinfeld
SV Todesfelde
FC Dornbreite Luebeck
Pansdorf
SV Eichede
Guatemala - Liga Nacional: apertura
September 23
CSD Municipal
Comunicaciones FC
Club Xelaju
Guastatoya
Santa Lucia Cotzumalguapa
Coban Imperial
Hong Kong - Premier League
September 23
Southern District RSA
Eastern Sports Club
Kitchee
Warriors
Iceland - 2. Deild
September 23
Fjardabyggd
Throttur Vogum
Dalvik/Reynir
Kari
Fjardabyggd
Volsungur
UMF Vidir
Njardvik
Kordrengir
UMF Selfoss
Iceland - 1. Deild Women
September 23
Vikingur Reykjavik
Fjolnir Reykjavik
Italy - Coppa Italia Primavera
September 23
Sassuolo
Spal 2013
US Lecce
Benevento Calcio
Frosinone
Salernitana
AC Milan
Brescia
AC Reggiana 1919
Pescara Calcio
Bologna FC 1909
Chievo Verona
Crotone
Reggina
Monza
Pisa Calcio
Sampdoria Genoa
Virtus Entella
US Cremonese
Parma Calcio 1913
Venezia
Cittadella
SSC Napoli U19
Ascoli Calcio 1898 FC
Japan - J. League
September 23
Consadole Sapporo
Kashiwa Reysol
FC Tokyo
Cerezo Osaka
Gamba Osaka
Nagoya Grampus Eight
Kashima Antlers
Shonan Bellmare
Kawasaki Frontale
Yokohama FC
Oita Trinita
Sanfrecce Hiroshima
Vissel Kobe
Sagan Tosu
Shimizu S-Pulse
Urawa Red Diamonds
Yokohama F.Marinos
Vegalta Sendai
Japan - J. League 2
September 23
Kyoto Sanga FC
Tochigi SC
Avispa Fukuoka
Thespakusatsu Gunma
Ehime FC
Albirex Niigata
Fagiano Okayama FC
Montedio Yamagata
Giravanz Kitakyushu
Mito Hollyhock
JEF United Chiba
Renofa Yamaguchi
Machida Zelvia
V-Varen Nagasaki
Matsumoto Yamaga
FC Ryukyu
Omiya Ardija
Tokushima Vortis
Zweigen Kanazawa
Tokyo Verdy
Jubilo Iwata
Ventforet Kofu
Japan - Emperor's Cup
September 23
Tokushima Celeste
Matsuyama University
Fukuoka University
Kanoya University
Niigata University
Artista Asama
Vonds Ichihara
Tokyo Musashino City FC
Arterivo Wakayama
MIO Biwako Shiga
FC TIAMO Hirakata
Nara Club
Fuji University SC
Sony Sendai
Fukui United FC
Toyama Shinjo Club
Honda FC
Tokoha University FC
Kochi United SC
Takamatsu University SC
MD Nagasaki
Verspah Oita
Nagara Club
FC Maruyasu Okazaki
Tsukuba University
Toin University of Yokohama
Jordan - Premier League
September 23
Al-Jazeera
FC Ma'an
Sahab SC
Al-Wehdat
Kazakhstan - Premier League
September 23
Kaspyi Aktau
Taraz
Zhetysu Taldykorgan
Shakhter Karagandy
Ordabasy Shymkent
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Kazakhstan - 1st Division: group 1
September 24
FK Baikonur
FC Altay
Kazakhstan - 1st Division: group 2
September 24
FK Shakhtar-Bulat Temirtau
Sdyusshor 8 Astana
Kosovo - Superliga
September 23
Ballkani
Feronikeli
Drita
Trepca 89
Llapi
Gjilani
Latvia - Cup
September 23
FK Dinamo Riga
Valmieras FK
FC Lokomotiv Daugavpils
Ventspils
SC Grobina
FK Spartaks
FK Rezekne/BJSS
FK Tukums 2000
Luxembourg - National Division
September 23
CS Fola Esch
RM Hamm Benfica
FC Etzella Ettelbruck
AS Jeunesse Esch
FC Progres Niederkorn
Union Titus Petange
FC Rodange 91
FC Wiltz 71
FC Victoria Rosport
Una Strassen
Swift Hesperange
F91 Dudelange
US Hostert
FC Differdange 03
US Mondorf les Bains
Racing FC Union Luxembourg
Mexico - Liga de Expansion MX: Apertura
September 23
Atlante
Tapatio
Venados FC
Tlaxcala F.C.
Celaya
Jaibos Tampico Madero
Moldova - National Division
September 23
Zimbru
Speranta
Morocco - Botola Pro
September 23
Ittihad Tanger
Renaissance Club Zemamra
RSB Berkane
FAR Rabat
North Macedonia - Cup
September 23
FK Bratstvo Vlaznimi
Rabotnicki
FK Labunishta
FK Sileks
FK Ljuboten
Pelister
FK Makedonija Gjorče Petrov
Pobeda
FK Rosoman 83
Belasica
FK Sasa
FK Borec
FK Sileks
FK Labunishta
FK Sloga 1934 Vinica
Shkupi
KF Gostivari
GFK Tikves Kavadarci
Ohrid
Renova
Pelister
FK Ljuboten
Pobeda
FK Makedonija Gjorče Petrov
Veleshta
Kozhuf Gevgjelija
FK Pehchevo
FK Skopje
Peru - Primera División: Apertura
September 23
Alianza Universidad
Real Garcilaso
Cienciano
FBC Melgar
Deportivo Llacuabamba
Sporting Cristal
Poland - U18 CLJ
September 23
Zaglebie Lubin Sa U18
Jagiellonia Bialystok Ssa U18
Portugal - U23 Championship: North
September 23
Vitoria Guimaraes
Leixoes SC
Sp. Braga U23
FC Famalicao
Republic of Korea - Cup
September 23
Jeonbuk FC
Seongnam FC
Ulsan Hyundai
Pohang Steelers
Republic of Korea - WK-League Women
September 24
Hwacheon KSPO FC
Gyeongju FC
Hyundai Steel
Gumi Sportstoto
Seoul City WFC
Changnyeong WFC
Suwon WFC
Boeun Sangmu Wfc
Russia - 1st Division
September 23
Akron Tolyatti
FC Yenisey Krasnoyarsk
FC Krasnodar II
FC Orenburg
FC Volgar
Irtysh
Krylya Sovetov Samara
Dinamo Briansk
Neftekhimik
Tekstilshchik
Shinnik Yaroslavl
Chertanovo Moscow
FC Alania Vladikavkaz
Spartak Moscow II
Fakel
Tom Tomsk
Veles Moscow
SKA-Khabarovsk
Torpedo Moscow
Nizhny Novgorod
Baltika
Chayka
Russia - PFL: Group 2
September 24
FC Chita
Dinamo Moscow II
Zenit Irkutsk
Leningradets
Russia - PFL: Group 4
September 24
Dinamo Barnaul
Zenit Izhevsk
Russia - Russian Cup: Group 3
September 23
Salyut Belgorod
Arsenal Tula
Russia - Russian Cup: Group 7
September 23
Dinamo Stavropol
FC Rotor Volgograd
Russia - Youth League: Group A
September 23
FC Spartak Moscow Reserve
FK Tambov Youth
Russia - Youth League: Group B
September 23
Lokomotiv Youth
Rubin Youth
Serbia - Prva Liga
September 23
Buducnost Dobanovci
Jagodina
FK Radnicki 1923
Radnicki Pirot
FK Zemun
Radnicki Sremska Mitrovica
Kabel Novi Sad
Dinamo Vranje
Loznica
Sloga Kraljevo
Zarkovo
FK IMT Beograd
Borac Cacak
FK Graficar
Kolubara
FK Dubocica
Trayal Krusevac
Zeleznicar Pancevo
Slovakia - 2nd League
September 23
FC Kosice
Slovan Bratislava B
FC STK 1914 Samorin
Komarno
Liptovsky Mikulas
Skalica
Partizan Bardejov
FC Petrzalka 1898
Puchov
Dukla Banska Bystrica
Zilina B
Slavoj Trebisov
FK Poprad
Zeleziarne Podbrezova
Slovakia - Cup
September 23
Tj Velke Lovce
OFK Banik Lehota Pod Vtacnikom
Slovenia - Cup
September 23
ND Beltinci
NK Bravo
Sweden - 1st Division: north
September 23
IFK Luleaa
Oerebro Syrianska IF
Nykoepings BIS
IFK Haninge BRB
Vasalunds IF
Karlstad BK
Gefle
Sollentuna FF
IFK Berga
IF Sylvia
Sandvikens IF
Brommapojkarna
Team TG FF
Taeby FK
IK Frej Taeby
Karlslunds IF HFK
Sweden - 1st Division: south
September 23
Eskilsminne IF
FK Karlskrona
FC Linkoeping City
Oskarshamns AIK
Motala AIF FK
IFK Vaernamo
Qviding FIF
Lunds BK
Skoevde AIK
Assyriska IK
Tvaaaakers IF
Landskrona BoIS
FC Trollhaettan
Utsiktens BK
Lindome GIF
Torns IF
Switzerland - Promotion League
September 23
Bavois
Cham
FC Koeniz
FC Muensingen
Switzerland - 1. Liga: group 2
September 23
FC Bassecourt
Solothurn
Muttenz
FC Langenthal
Switzerland - 1. Liga: group 3
September 23
Red Star Zuerich
FC Wettswil-Bonstetten
Tunisia - Cup
September 23
CS Sfaxien
US Monastir
Sportif de Chebba
Esperance
Ukraine - U19 League
September 23
FC Rukh LVIV U19
Shakhtar Donetsk U19
USA - USL Championship
September 23
New Mexico United
Rio Grande Valley FC
Charlotte Independence
Miami FC
Hartford Athletic
Philadelphia Union II
Indy Eleven
Saint Louis FC
North Carolina FC
Miami FC
Atlanta United II
Birmingham Legion
Atlanta United II
New York Red Bulls II
Memphis 901
North Carolina FC
Austin Bold
San Diego Loyal
New Mexico United
Portland Timbers II
LA Galaxy II
San Diego Loyal
Tacoma Defiance
San Antonio FC
USA - USL: League One
September 23
Richmond Kickers
League One Miami
FC Tucson
Forward Madison FC
Wales - Cymru Premier
September 23
Cefn Druids AFC
Flint Town United

Livescore