Bundesliga: Europa League Play-off - Austria
July 15
Hartberg
Austria Wien
Bundesliga: championship - Austria
July 1
Rapid Wien
LASK
Salzburg
Sturm Graz
-
July 2
Hartberg
Wolfsberger AC
-
July 5
LASK
Salzburg
Sturm Graz
Hartberg
Wolfsberger AC
Rapid Wien
Bundesliga - Austria
March 7
Admira Moedling
Altach
Austria Wien
SKN St. Poelten
Hartberg
WSG Swarovski Tirol
Wolfsberger AC
Rapid Wien
-
March 8
Mattersburg
LASK
Salzburg
Sturm Graz
Bundesliga: relegation - Austria
June 30
Admira Moedling
SKN St. Poelten
Altach
Austria Wien
Mattersburg
WSG Swarovski Tirol
-
July 4
Austria Wien
Mattersburg
SKN St. Poelten
Altach
WSG Swarovski Tirol
Admira Moedling
Erste Liga - Austria
July 31
Austria Lustenau
Amstetten
BW Linz
Dornbirn
FC Juniors OOe
SV Horn
Grazer AK
SV Lafnitz
Kapfenberger SV
Austria Wien (A)
Ried
Floridsdorfer AC
SK Austria Klagenfurt
FC Wacker Innsbruck
Vorwaerts Steyr
FC Liefering
ÖFB Cup - Austria
August 28
Admira Moedling
WSC Hertha
Altach
Union Gurten
Amstetten
SV Groedig
Austria Lustenau
SV Stripfing
Austria Wien
SC Retz
BW Linz
SC Team Wiener Linien
Dornbirn
Allerheiligen
FC Deutschkreutz
Wiener Neustadt
FC Wacker Innsbruck
ASV Schrems
First Vienna FC
FC Marchfeld Mannsdorf
Floridsdorfer AC
ASV Drassburg
Grazer AK
Seekirchen
Hartberg
Dornbirner SV
Kapfenberger SV
USK Anif
LASK
ASV Siegendorf
Mattersburg
ASKOe Gmuend
Rapid Wien
St. Johann
Ried
SC Gleisdorf
SC Weiz
ASK Elektra
SK Austria Klagenfurt
ATSV Stadl Paura
SKN St. Poelten
ATSV Wolfsberg
SV Horn
Treibach
SV Lafnitz
Bad Gleichenberg
SV Wallern
Reichenau
Salzburg
SW Bregenz
Schwaz
Hohenems
Sturm Graz
SV Innsbruck
Vorwaerts Steyr
ASK-BSC Bruck/Leitha
WSG Swarovski Tirol
SV St. Anna
Wiener SK
SV St. Jakob im Rosental
Woergl
Voecklamarkt
Wolfsberger AC
SC Neusiedl am See 1919
Regionalliga East - Austria
August 21
ASK-BSC Bruck/Leitha
Wiener Neustadt
SV Leobendorf
SC Neusiedl am See 1919
ASV Drassburg
SC Team Wiener Linien
FCM Traiskirchen
Mattersburg (A)
Wiener SK
FC Marchfeld Mannsdorf
-
August 22
FC Mauerwerk
SK Rapid Wien II
SC Wiener Viktoria
Admira Moedling (A)
Regionalliga Middle - Austria
August 14
Bad Gleichenberg
Wolfsberger AC (A)
FC Wels
Allerheiligen
SC Gleisdorf
SV St. Anna
Spittal
Voecklamarkt
Sturm Graz (A)
Deutschlandsberger SC
Union Gurten
WSC Hertha
-
August 15
ATSV Stadl Paura
Ried (A)
SC Weiz
Kalsdorf
Regionalliga West: Salzburg - Austria
August 7
St. Johann
SK Bischofshofen
-
August 8
SV Austria Salzburg
SV Groedig
USK Anif
Seekirchen
SV Kuchl
SAK 1914
SV Wals Grunau
Pinzgau Saalfelden
Regionalliga West: Tyrol - Austria
August 7
SC Imst
WSG Swarovski Tirol II
Woergl
FC Wacker Innsbruck II
Telfs
Hall
-
August 8
Reichenau
Kufstein
FC Kitzbuehel
Schwaz
Regionalliga West: Vorarlberg - Austria
August 8
Austria Lustenau (A)
FC Wolfurt
Hohenems
FC Lauterach
-
August 9
Rotenberg
SW Bregenz
Roefix Roethis
Rankweil
Bundesliga Women - Austria
May 30
FFC Vorderland
Sturm Graz
SKN St. Poelten
SG USC Landhaus/Austria Wien
SV Horn
FC Wacker Innsbruck
SV Neulengbach
FC Sudburgenland
Skv Altenmarkt
FC Bergheim
ads_300x250