Netherlands - Eredivisie Comeback
August 9
FC Dordrecht
NAC Breda
De Graafschap
FC Volendam
Feyenoord
Sparta Rotterdam
Heracles
PEC Zwolle
Belgium - Jupiler League
August 9
St.Truiden
Gent
Zulte Waregem
Genk
KV Mechelen
Anderlecht
Kortrijk
Waasland-Beveren
China - Super League: Group A
August 9
Guangzhou Evergrande
Shandong Luneng
Guangzhou R&F F.C.
Jiangsu Suning FC
-
August 10
Shanghai Shenhua
Dalian Yifang
Russia - Premier League
August 9
FC Ufa
FC Krasnodar
Arsenal Tula
FK Akhmat
Spartak Moscow
PFC Sochi
Italy - Serie B: Promotion Play-Off
August 9
Frosinone
Pordenone Calcio
Scotland - Premiership
August 9
Rangers
St. Mirren
Kilmarnock
Celtic
Finland - Veikkausliiga
August 9
RoPS
IFK Mariehamn
FC Inter
Haka
FC Lahti
Ilves
KuPS
HJK
Norway - Eliteserien
August 9
Aalesund
Viking
Kristiansund BK
Start
Mjoendalen
FK Haugesund
Stabaek
Odds Ballklubb
Stroemsgodset
Sandefjord
Rosenborg
Sarpsborg 08
Sweden - Allsvenskan
August 9
Falkenbergs FF
Malmoe FF
Haecken
Kalmar FF
Oerebro
IFK Gothenburg
Djurgaarden
Hammarby
Mjaellby
AIK
Oestersunds FK
Elfsborg
Mjaellby
IK Brage
Sweden - Superettan
August 9
Oergryte FF
Trelleborgs FF
Norrby
Oestersunds FK
International - Club Friendlies
August 9
Werder Bremen
Eintracht Braunschweig
KFC Uerdingen
PSV Eindhoven
FC Preussen Espelkamp
Arminia Bielefeld
Schalke 04
VfL Osnabrück
Nimes
Marseille
Armenia - Super Cup
August 9
FC Noah
Ararat Armenia
Australia - Hyundai A-League
August 10
Brisbane Roar FC
Sydney FC
Australia - New South Wales
August 9
Sydney Olympic
Sydney FC Youth
Rockdale City Suns
Marconi Stallions
Australia - Brisbane Premier League
August 9
Centenary Stormers
Grange Thistle
Toowong
The Gap
Australia - Queensland
August 9
Olympic FC
Brisbane Strikers
Austria - Regionalliga West: Vorarlberg
August 9
Rotenberg
SW Bregenz
Roefix Roethis
Rankweil
Brazil - Serie A
August 9
Botafogo RJ
Bahia
Corinthians
Atletico GO
Flamengo
Atletico MG
Goias
Sao Paulo
Santos FC
Bragantino
Gremio
Fluminense
Palmeiras
Vasco da Gama
Brazil - Serie B
August 9
Oeste FC
Chapecoense AF
Brazil - Sergipano: 2nd group stage
August 9
Confianca
AO Itabaiana
Bulgaria - Parva liga
August 9
Botev Plovdiv
Lokomotiv Plovdiv
Slavia Sofia
Cherno More Varna
Cambodia - C-League
August 9
Electricite du Cambodge
Visakha FC
National Police Commissary
Asia Euro United FC
National Police Commissary
National Defense Ministry FC
Soltilo Angkor FC
Electricite du Cambodge
Phnom Penh Crown
Nagaworld FC
Czech Republic - 3rd League MSFL
August 9
FC Banik Ostrava B
Znojmo
Unicov
Valasske Mezirici
FC Fastav Zlin B
Slovacko B
Denmark - Elitedivisionen Women
August 9
HB Koege
AaB
Denmark - 1. Division: Group 4 Women
August 9
Fortuna Hjoerring II
Romalt IF
Denmark - 1. Division: Group 3 Women
August 9
Aarhus 1900
IF Lyseng
Ecuador - Liga Pro: 2nd stage
August 9
Aucas
Tecnico Universitario
Barcelona SC
Delfin
CSD Macara
Olmedo
Deportivo Cuenca
LDU Portoviejo
El Nacional
Mushuc Runa
Guayaquil City
Emelec
Independiente del Valle
LDU de Quito
Orense
Universidad Catolica
Egypt - Premier League
August 9
Misr El-Maqasa
Aswan FC
Al Ahly
ENPPI
Estonia - Meistriliiga
August 9
Paide Linnameeskond
Talinna Kalev
Nomme JK Kalju
Narva Trans
Tammeka
FCI Levadia
Finland - Ykkonen
August 9
VPS
AC Kajaani
KPV
FF Jaro
Finland - Kakkonen: group A
August 9
FC Viikingit
FC Kiffen
Kultsu
FC Viikingit
Mikkelin Kissat
FC Reipas
PK Keski-Uusimaa
Mikkelin Kissat
Finland - Kakkonen: group B
August 9
FC Jazz
GrIFK Grankulla
Klubi 04
SalPa
Pallo-Iirot
Hjs Akatemia
Finland - Kakkonen: group C
August 9
SC KuFu-98
FCV
France - Women's Coupe de France
August 9
Olympique Lyonnais
Paris Saint Germain
Georgia - Crystalbet Erovnuli Liga
August 9
Chikhura
Dinamo Batumi
Guatemala - Liga Nacional: apertura
August 9
Coban Imperial
Antigua Guatemala
Comunicaciones FC
Guastatoya
Iztapa
Club Xelaju
Sanarate
CSD Municipal
Hungary - NB II
August 9
Debreceni EAC
Dorogi FC
Soroksar SC
Nyiregyhaza Spartacus FC
BFC Siofok
Debrecen
FC Ajka
Bekescsaba
Gyirmot
Haladas
Kaposvari
Kazincbarcikai BSC
Szeged 2011
Szentlorinc
Szolnok
Budaors
Vasas Budapest
Aqvital FC Csakvar
Iceland - Urvalsdeild
August 9
Vikingur Reykjavik
KA Akureyri
HK Kopavogs
KR Reykjavik
IA Akranes
FH Hafnarfjordur
Stjarnan
Fjoelnir
Valur
Grotta
Iceland - 1. Deild
August 9
Vestri
Magni
Ireland - Premier Division
August 9
Derry City
Shamrock Rovers
Israel - Toto Cup Al: group A
August 9
Hapoel Haifa
Bnei Sakhnin
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Haifa
Japan - J. League
August 9
Sanfrecce Hiroshima
Shonan Bellmare
Cerezo Osaka
FC Tokyo
Japan - J. League 2
August 9
Machida Zelvia
JEF United Chiba
Thespakusatsu Gunma
Giravanz Kitakyushu
Japan - J. League 3
August 9
Imabari FC
Fujieda MYFC
Blaublitz Akita
Roasso Kumamoto
Gamba Osaka U23
Azul Claro Numazu
Nagano Parceiro
Kagoshima United
-
August 10
Kataller Toyama
SC Sagamihara
Roasso Kumamoto
FC Tokyo U23
Japan - Nadeshiko Women League 1
August 9
Urawa Ladies
Cerezo Osaka Sakai
NTV Beleza
Albirex Niigata Ladies
-
August 10
JEF Ladies
Ehime FC Ladies
Jordan - Premier League
August 9
Al-Ahly
Shabab Al-Ordon
FC Ma'an
Al-Wehdat
Latvia - 1st League
August 9
JDFS Alberts
FC Lokomotiv Daugavpils
Lithuania - 1st League
August 9
BFA
Riteriai B
Mexico - Liga MX Guard1anes
August 9
Pumas
FC Juarez
-
August 10
Atletico de San Luis
Atlas
Moldova - National Division
August 9
Dacia Buiucani
FC Sheriff
CS Petrocub
Zimbru
Morocco - Botola Pro 2
August 9
AS Sale
Union Sidi Kacem
Chabab Atlas Khenifra
MAS Fes
Club Jeunesse Ben Guerir
Chabab Mohammedia
IZK
KACM
KAC Kenitra
Chabab Rif Al Hoceima
Olympique Dcheira
Tihad Casablanca
Racing de Casablanca
Widad Temara
Wydad Fes
Salmi
Nicaragua - Primera Division: apertura
August 9
Chinandega FC
Real Esteli FC
CD Ocotal
Managua FC
North Macedonia - First League
August 9
Belasica
FK Sileks
Makedonija GjP
Rabotnicki
Pelister
FC Academy Pandev
Renova
FK Struga
Shkupi
KF Shkendija
Norway - 2. Division: Group 1
August 9
Brattvaag
Moss
Vaalerenga 2
Tromsdalen
Norway - 2. Division: Group 2
August 9
Levanger
Egersund
Nardo
Arendal Fotball
Asker
Notodden
Norway - Toppserien Women
August 9
LSK Kvinner
Arna-Bjoernar
Paraguay - Division Profesional: Apertura
August 9
Sol de America
Club River Plate
Sportivo San Lorenzo
Guarani
Peru - Primera División: Apertura
August 9
Cienciano
Atletico Grau
Alianza Universidad
Carlos A. Mannucci
Universidad Cesar Vallejo
FBC Melgar
Alianza Lima
Binacional
Poland - Cup
August 9
SKRA Czestochowa
Stal Stalowa Wola
Poland - Super Cup
August 9
Legia Warszawa
Cracovia
Poland - Ekstraliga Women
August 9
ROW Rybnik
AZS Wroclaw
LKS Rolnik Biedrzychowice
Gornik Leczna
Aplg Gdansk
Kkp Bydgoszcz
Republic of Korea - K-League 1
August 9
Incheon United
Seongnam FC
Jeonbuk FC
Ulsan Hyundai
Sangju Sangmu
Busan I'Park
Busan I'Park
Sangju Sangmu
FC Seoul
Gangwon FC
Republic of Korea - K-League 2
August 9
Jeonnam Dragons
Seoul E-Land FC
Bucheon FC 1995
Suwon City
Republic of Korea - WK-League Women
August 10
Changnyeong WFC
Hyundai Steel
Gumi Sportstoto
Boeun Sangmu Wfc
Seoul City WFC
Gyeongju FC
Suwon WFC
Hwacheon KSPO FC
Romania - Liga 1: Qualification
August 9
Chindia Targoviste
CS Mioveni
Russia - PFL: Group 1
August 9
Tuapse
Kuban Krasnodar
Mashuk-KMV
FK Makhachkala
Legion Dinamo
Chernomorets Novorossiysk
Druzhba
Anzhi Makhachkala
SKA Rostov
Spartak Nalchik
Forte Taganrog
Dinamo Stavropol
Krasnodar 3
Biolog Novokubansk
Kuban Kholding
Yessentuki
Russia - PFL: Group 2
August 9
Leningradets
Rodina
Zenit St. Petersburg II
Smolensk
FC Dolgoprudny
FC Chita
Lokomotiv-Kazanka Moscow
Kolomna
Tver FC
Zenit Irkutsk
Murom
Znamya
Russia - PFL: Group 3
August 9
Khimik-Arsenal
Sokol Saratov
Strogino
Znamya Noginsk
Krasny
Kaluga
Kvant Obninsk
Metalurg Vidnoe
Metalurg Lypetsk
Fakel-M Voronezh
Salyut Belgorod
Saturn Ramenskoye
FC Ryazan
Avangard Kursk
-
August 10
Khimki 2
Sakhalin
Russia - PFL: Group 4
August 9
FC Orenburg II
Novosibirsk FK
Lada Tolyatti
Zvezda Perm
NoSta
Dinamo Barnaul
KamAZ
Krylya Sovetov Samara II
Volga Ulyanovsk
Ural II
Volna Nizhny Novgorod
FC Chelyabinsk
Saudi Arabia - Pro League
August 9
Al-Ettifaq
Al Feiha
Damac FC
Al-Faisaly
Al-Wehda
Al-Raed
Al Ittihad
Al Ahli
Scotland - Premier League 1 Women
August 9
Forfar Farmington LFC
Celtic LFC
Glasgow City
Spartans Wfc
Hibernian LFC
Heart of Midlothian WFC
Motherwell Lfc
Rangers LFC
Serbia - Super Liga
August 9
Macva Sabac
FK Crvena Zvezda
FK Spartak Subotica
FK Metalac
Mladost Lucani
Indjija
Napredak
FK Radnik Surdulica
Radnicki Nis
Novi Pazar
TSC Backa Topola
Zlatibor
Cukaricki
Rad Beograd
Partizan Beograd
Javor
Proleter
Backa Backa Palanka
Vozdovac
Vojvodina
Slovakia - Fortuna Liga
August 9
DAC 1904 Dunajska Streda
SKF Sered
Slovakia - 2nd League
August 9
FC Petrzalka 1898
Zeleziarne Podbrezova
FC STK 1914 Samorin
FK Poprad
Slovan Bratislava B
Skalica
Slovakia - U19 League
August 9
Senica
Trencin
Zemplin Michalovce
Slovan Bratislava U19
South Africa - 1st Division
August 9
Real Kings FC
Cape Umoya United
Richards Bay
TS Sporting
Sweden - 1st Division: north
August 9
IFK Luleaa
Sandvikens IF
Team TG FF
Vasalunds IF
Sweden - 1st Division: south
August 9
FC Linkoeping City
Landskrona BoIS
Switzerland - Cup
August 9
Young Boys
Sion
Taiwan - National League
August 9
HangYuen/Fujen
Kaohsiung County Taipower
Ming Chuan University
Taichung Futuro
TSU
Taicheng Lions
Taipei City Tatung
Tainan City
Tajikistan - Vysshaya Liga
August 9
CSKA Pamir
Istaravshan
Khatlon
Regar-TadAZ
Tunisia - Ligue I
August 9
CS Sfaxien
CA Bizertin
Etoile du Sahel
US Tataouine
Club Africain
Etoile Metlaoui
Uruguay - Primera División: Apertura
August 9
Boston River
Montevideo Wanderers
Nacional
Club Atletico Penarol
USA - USL Championship
August 9
Philadelphia Union II
Hartford Athletic
Uzbekistan - Superliga
August 9
Bunyodkor Tashkent
Qizilqum Zarafshon
Buxoro
AGMK
Metallurg Bekobod
Mashal Muborak
Navbahor Namangan
Kokand 1912
Zambia - Super League
August 9
Forest Rangers
Zanaco
Green Buffaloes
Forest Rangers
Kansanshi
Kysa
Lusaka Dynamos
Nkwazi
Mufulira Wanderers
Buildcon
Power Dynamos
Zanaco
Red Arrows
Green Eagles
Zesco United
Nkana FC
ads_300x250