Serie A - Brazil
August 12
Athletico Paranaense
Goias
Atletico MG
Corinthians
Bragantino
Botafogo RJ
Atletico GO
Flamengo
Bahia
Coritiba
-
August 13
Ceara
Gremio
Fluminense
Palmeiras
Sao Paulo
Fortaleza
Internacional
Santos FC
Vasco da Gama
Sport Recife
-
August 15
Gremio
Corinthians
Coritiba
Flamengo
-
August 16
Palmeiras
Goias
Atletico MG
Ceara
Bahia
Bragantino
Vasco da Gama
Sao Paulo
Fluminense
Internacional
Atletico GO
Sport Recife
Fortaleza
Botafogo RJ
Santos FC
Athletico Paranaense
Serie B - Brazil
August 11
Botafogo SP
Confianca
Brasil de Pelotas
Ponte Preta
Sampaio Correa
Juventude
Guarani
Cruzeiro
Parana Clube
Avai FC
-
August 12
America MG
Cuiaba
Figueirense
Vitoria
Nautico
Operario Ferroviario
Chapecoense AF
CS Alagoano
CRB
Oeste FC
-
August 14
America MG
Operario Ferroviario
Ponte Preta
Vitoria
-
August 15
Parana Clube
Juventude
Botafogo SP
Guarani
Brasil de Pelotas
Oeste FC
Confianca
Avai FC
Nautico
CRB
-
August 16
CS Alagoano
Cuiaba
Chapecoense AF
Sampaio Correa
Figueirense
Cruzeiro
-
August 17
Juventude
America MG
Cup - Brazil
August 25
Afogados da Ingazeira
Ponte Preta
America MG
Ferroviaria
America RN
Juventude
Parana Clube
Botafogo RJ
-
August 26
Fluminense
Figueirense
CRB
Cruzeiro
-
August 27
Goias
Vasco da Gama
Vitoria
Ceara
Brusque
Brasil de Pelotas
-
August 28
EC Sao Jose
Atletico GO
Serie C: final stage - Brazil
October 6, 2019
Sampaio Correa
Nautico
Serie C: Group A - Brazil
August 24, 2019
Ferroviario
Confianca
Globo FC
ABC
Nautico
Santa Cruz
Sampaio Correa
Imperatriz
Treze
Botafogo PB
Brazil Serie C Group A - Brazil
August 15
Imperatriz
EC Jacuipense
Vila Nova
Paysandu
-
August 16
Botafogo PB
Manaus FC
Santa Cruz
Treze
Remo
Ferroviario
Serie C: group B - Brazil
August 22, 2019
Boa Esporte Clube
Tombense FC
-
August 25, 2019
Atletico Acreano
Luverdense
EC Sao Jose
Volta Redonda
Juventude
Ypiranga RS
Paysandu
Remo
Brazil Serie C Group B - Brazil
August 13
Sao Bento
Brusque
-
August 15
Tombense FC
EC Sao Jose
Criciuma
Boa Esporte Clube
-
August 16
Ypiranga RS
Londrina EC
Volta Redonda
Ituano FC
Paulista A1: Trophy Interior Play-off - Brazil
August 4
Bragantino
Guarani
Brazil Paulista A1: Play-off - Brazil
August 6
Corinthians
Palmeiras
-
August 8
Palmeiras *
Corinthians
Paulista A1 - Brazil
July 22
Ituano FC
Ferroviaria
Ponte Preta
Novorizontino
Santos FC
Santo Andre
-
July 23
Corinthians
Palmeiras
Agua Santa
Mirassol
Inter de Limeira
Oeste FC
Botafogo SP
Guarani
Sao Paulo
Bragantino
-
July 26
Bragantino
Botafogo SP
Ferroviaria
Inter de Limeira
Guarani
Sao Paulo
Mirassol
Ponte Preta
Novorizontino
Santos FC
Oeste FC
Corinthians
Palmeiras
Agua Santa
Santo Andre
Ituano FC
Paulista A2 - Brazil
August 19
Rio Claro
Audax Sao Paulo
Sertaozinho
Portuguesa
XV de Piracicaba
Votuporanguense
Copa do Nordeste: group stage - Brazil
July 21
Fortaleza
America RN
-
July 22
ABC
CS Alagoano
Bahia
Nautico
Botafogo PB
Vitoria
CRB
Ceara
River AC
Santa Cruz
Sport Recife
Confianca
Copa do Nordeste: Play-off - Brazil
August 5
Bahia
Ceara
Alagoano: Play-Off - Brazil
August 5
Murici
ASA
-
August 6
CS Alagoano
CRB
Baiano - Brazil
July 23
Atletico Alagoinhas
Bahia
Fluminense de Feira
EC Jacuipense
Jacobina
Doce Mel
Juazeirense
Vitoria da Conquista
Vitoria
Bahia de Feira
-
July 26
Bahia
Fluminense de Feira
Bahia de Feira
Juazeirense
Doce Mel
Vitoria
EC Jacuipense
Atletico Alagoinhas
Vitoria da Conquista
Jacobina
Baiano: Play-off - Brazil
August 6
Atletico Alagoinhas
Bahia
-
August 8
Bahia *
Atletico Alagoinhas
Carioca Taca Guanabara: play-off - Brazil
February 22
Boavista
Flamengo
Carioca Taca Guanabara - Brazil
February 8
Bangu
Macae
Boavista
Volta Redonda
Flamengo
Madureira RJ
-
February 9
AD Cabofriense
Resende
Fluminense
Botafogo RJ
Portuguesa RJ
Vasco da Gama
Carioca Taca Rio: Play-off - Brazil
July 9
Fluminense *
Flamengo
Carioca Taca Rio: Group A - Brazil
July 1
Bangu
AD Cabofriense
-
July 2
Flamengo
Boavista
Portuguesa RJ
Botafogo RJ
Carioca Taca Rio: Group B - Brazil
July 2
Macae
Fluminense
Vasco da Gama
Madureira RJ
Volta Redonda
Resende
Carioca: Championship play-off - Brazil
July 16
Flamengo
Fluminense
Carioca: 2nd stage relegation group - Brazil
July 4
America RJ
Nova Iguacu
Carioca: relegation group - Brazil
February 19
Americano RJ
Friburguense
Nova Iguacu
America RJ
Carioca: preliminary stage - Brazil
January 8
Americano RJ
Macae
Friburguense
America RJ
Portuguesa RJ
Nova Iguacu
-
January 11
Friburguense
Americano RJ
Macae
Portuguesa RJ
Nova Iguacu
America RJ
Catarinense: play-off - Brazil
August 5
Brusque
Juventus SC
-
August 6
Criciuma
Chapecoense AF *
Catarinense: Relegation - Brazil
August 5
Concordia Atletico
Atletico Tubarao
Cearense: Play-Off - Brazil
July 18
Fortaleza
Guarany de Sobral
-
July 19
Ceara
Ferroviario
Gaucho 2nd Stage: Group A - Brazil
July 29
Internacional
CE Aimore
Juventude
Bento Goncalves
Novo Hamburgo
Gremio
Pelotas
EC Sao Jose
Sao Luiz
Brasil de Pelotas
Ypiranga RS
Caxias
Gaucho: 1st Stage Play-off - Brazil
February 22
Caxias
Gremio
Gaucho: 1st Stage Group A - Brazil
February 8
Internacional
Novo Hamburgo
Juventude
Ypiranga RS
-
February 9
Sao Luiz
Pelotas
Gaucho: 1st Stage Group B - Brazil
February 8
Brasil de Pelotas
EC Sao Jose
-
February 9
Bento Goncalves
Caxias
CE Aimore
Gremio
Gaucho: 2nd Stage: Play-Off - Brazil
August 6
Gremio
Internacional
Maranhense: play-off - Brazil
August 18
Sao Jose MA
Imperatriz
Pinheiro MA
SE Juventude
-
August 21
Imperatriz
Sao Jose MA
-
August 22
SE Juventude
Pinheiro MA
Mineiro: Play-off - Brazil
August 5
Tombense FC
Caldense
-
August 6
America MG
Atletico MG
Mineiro - Brazil
July 30
Atletico MG
Patrocinense
Boa Esporte Clube
Tupynambas
Caldense
Cruzeiro
Tombense FC
Uberlandia
Urt MG
America MG
Villa Nova AC
Coimbra
Paraense - Brazil
August 4
Itupiranga SC
Paysandu
-
August 5
Aguia de Maraba
Bragantino PA
Carajas
Paragominas FC
Tapajos
Remo
Paranaense: Play-off - Brazil
August 5
Coritiba
Athletico Paranaense
Paranaense - Brazil
July 22
FC Cascavel
Rio Branco PR
Operario Ferroviario
Cianorte
-
July 23
Athletico Paranaense
Londrina EC
-
July 24
Coritiba
Parana Clube
-
July 26
Cianorte
Coritiba
Athletico Paranaense
FC Cascavel
Paraense: Championship Play-off - Brazil
August 12
Paragominas FC
Paysandu
-
August 13
Castanhal EC
Remo
Paraibano: Play-off - Brazil
August 12
Campinense
Treze
-
August 15
Treze
Campinense
Paraibano - Brazil
July 22
Centro Sportivo Paraibano
Sport Club Lagoa Seca
-
July 26
Botafogo PB
Centro Sportivo Paraibano
Perilima
Nacional de Patos
Sousa
Atletico Cajazeirense
Sport Club Lagoa Seca
Sao Paulo Crystal
Treze
Campinense
Pernambucano: Play-off - Brazil
August 6
Santa Cruz
Salgueiro *
Pernambucano - Brazil
July 19
Afogados da Ingazeira
Vitoria das Tabocas
Decisao
Central SC
Retro FC
Petrolina SFC
Salgueiro
Nautico
Sport Recife
Santa Cruz
Pernambucano: Relegation - Brazil
August 5
Decisao
Vitoria das Tabocas
Sport Recife
Petrolina SFC
Campeonato Roraimense: 2nd Phase - Brazil
April 7
Gas RR
Sao Raimundo RR
-
April 8
Rio Negro RR
Atletico Roraima RR
-
April 11
Rio Negro RR
Sao Raimundo RR
Gas RR
Bare RR
Sergipano: 2nd group stage - Brazil
August 11
Freipaulistano
Sergipe
-
August 14
Sergipe
Confianca
Sergipano: 1st group stage - Brazil
March 1
AO Itabaiana
Lagarto AC
America EC
Dorense
Confianca
Sociedade Boca Junior
Freipaulistano
Sergipe
Mineiro Trofeu Inconfidencia: Play-off - Brazil
August 5
Cruzeiro
Uberlandia
U20 copa internacional ipiranga: Play-off - Brazil
December 10, 2019
Atletico Nacional Sa U20
Gremio FB Porto Alegrense RS
-
December 11, 2019
CA River Plate (Arg)
Internacional U20
Atletico PR U20
America de Cali Sa U20
-
December 12, 2019
Vasco da Gama U20
Club Atletico Independiente (Arg)
-
December 13, 2019
CA River Plate (Arg)
Vasco da Gama U20
-
December 14, 2019
Gremio FB Porto Alegrense RS
Atletico PR U20
-
December 15, 2019
Vasco da Gama U20
Gremio FB Porto Alegrense RS
U20 copa internacional ipiranga: Group A - Brazil
December 4, 2019
CA River Plate (Arg)
Hammarby Idrottsforening Fotbollsforening U20
-
December 5, 2019
Gremio FB Porto Alegrense RS
Club Nacional de Football
-
December 6, 2019
Hammarby Idrottsforening Fotbollsforening U20
Corinthians U20
Club Nacional de Football
CA River Plate (Arg)
-
December 8, 2019
Corinthians U20
Club Nacional de Football
CA River Plate (Arg)
Gremio FB Porto Alegrense RS
U20 copa internacional ipiranga: Group B - Brazil
December 4, 2019
FC Midtjylland U20
Atletico MG U20
CA Talleres de Cordoba
Internacional U20
-
December 6, 2019
Atletico MG U20
Atletico Nacional Sa U20
-
December 7, 2019
Internacional U20
FC Midtjylland U20
-
December 8, 2019
FC Midtjylland U20
CA Talleres de Cordoba
-
December 9, 2019
Atletico Nacional Sa U20
Internacional U20
U20 copa internacional ipiranga: Group C - Brazil
December 3, 2019
Vasco da Gama U20
America de Cali Sa U20
-
December 4, 2019
Racing Club de Avellaneda (Arg)
Palmeiras U20
-
December 5, 2019
America de Cali Sa U20
Racing Club de Avellaneda (Arg)
Palmeiras U20
Defensor Sporting
-
December 7, 2019
Defensor Sporting
America de Cali Sa U20
Racing Club de Avellaneda (Arg)
Vasco da Gama U20
-
December 9, 2019
Vasco da Gama U20
Defensor Sporting
America de Cali Sa U20
Palmeiras U20
U20 copa internacional ipiranga: Group D - Brazil
December 3, 2019
Atletico PR U20
Club Estudiantes de La Plata U20
Club Atletico Penarol
Fluminense U20
-
December 5, 2019
Club Estudiantes de La Plata U20
Club Atletico Penarol
Fluminense U20
Club Atletico Independiente (Arg)
-
December 7, 2019
Club Atletico Penarol
Atletico PR U20
Club Atletico Independiente (Arg)
Club Estudiantes de La Plata U20
-
December 9, 2019
Club Estudiantes de La Plata U20
Fluminense U20
Atletico PR U20
Club Atletico Independiente (Arg)
Campeonato Brasileiro Women - Brazil
May 17
CR Flamengo RJ
SE Kindermann SC
EC Iranduba Amazonia AM
SE Palmeiras SP
EC Vitoria BA
AA Ponte Preta SP
Gremio Osasco Audax EC SP
Cruzeiro EC MG
Minas Icesp DF
SC Internacional RS
SC Corinthians SP
Santos FC SP
Sao Jose EC
Ferroviaria SP
Sao Paulo FC SP
Gremio RS
Campeonato Brasileiro Serie A2 Women: Group A - Brazil
April 19
Esmac PA
Tiradentes PI
Oratorio RC AP
SE Juventude MA
SC Santos Dumont BA
Ceara SC CE
Campeonato Brasileiro Serie A2 Women: Group B - Brazil
April 19
Atletico Acreano AC
Fortaleza EC CE
Rd Ariquemes FC RO
3B Sport AM
Sao Francisco Do Conde BA
Sao Valerio Da Natividade TO
Campeonato Brasileiro Serie A2 Women: Group C - Brazil
April 19
Cruzeiro FC RN
EC Bahia BA
SC Recife PE
Auto Esporte Clube PB
UDA AL
Club Nautico Capibaribe PE
Campeonato Brasileiro Serie A2 Women: Group D - Brazil
April 19
AC Goianiense GO
America MG
Foz Cataratas FC PR
Ser Chapadao MS
Operario FC MT
CA Juventus SP
Campeonato Brasileiro Serie A2 Women: Group E - Brazil
April 19
Atletico Mineiro MG
Goias EC GO
Real Brasilia FC DF
CR Vasco da Gama RJ
Vila Nova ES
Botafogo Fr RJ
Campeonato Brasileiro Serie A2 Women: Group F - Brazil
April 19
CA Paranaense PR
Chapecoense SC
Fluminense FC RJ
Brasil de Farroupilha RS
Toledo EC PR
AA Napoli SC
U20 Copa do Brasil - Brazil
March 18
Atletico MG U20
SE Do Gama DF U20
Perilima U20
Sport Recife U20
Bragantino PA U20
Tupi FC MG U20
Ceara U20
EC Sao Jose U20
Fluminense PI U20
Bahia U20
Galvez EC U20
ABC U20
Goias U20
Uniao EC MT U20
Internacional U20
Vilhenense U20
Jacioba AL U20
Flamengo U20
Londrina EC U20
Sao Raimundo RR U20
Moto Club MA U20
Confianca SE U20
Palmas Fr TO U20
Coritiba U20
Sao Paulo U20
Uniao/ABC U20
Serra U20
Palmeiras U20
-
March 19
Avai FC U20
Nacional AM U20
Vasco da Gama U20
Trem U20
Amazonense: Primeiro Turno - Brazil
February 19
EC Iranduba Amazonia AM
Fast Clube
-
February 21
Amazonas FC AM
Manaus FC
-
February 23
Penarol AC AM
Nacional FC AM
Princesa d. Solimoes
Sao Raimundo EC AM
Amazonense: Segundo Turno - Brazil
March 28
Fast Clube
EC Iranduba Amazonia AM
Sao Raimundo EC AM
Princesa d. Solimoes
-
March 29
Nacional FC AM
Penarol AC AM
Manaus FC
Amazonas FC AM
Paulista A3 - Brazil
April 4
AE Velo Clube SP
Paulista FC SP
Capivariano FC SP
EC Sao Bernardo SP
Desportivo Brasil SP
Olimpia FC SP
Nacional SP
EC Primavera SP
Barretos SP
Marilia AC SP
Comercial FC SP
Batatais FC SP
EC Noroeste SP
GE Osasco SP
Linense
Rio Preto EC SP
Campeonato Acreano: Group A - Brazil
March 5
Atletico Acreano
Rio Branco
-
March 8
Andira AC
Placido de Castro
Campeonato Acreano: Group B - Brazil
March 5
Galvez EC
Independencia FC AC
-
March 8
AD Vasco Da Gama AC
SC Humaita AC
Campeonato Acreano: Play-off - Brazil
March 12
Atletico Acreano
SC Humaita AC
-
March 13
Galvez EC *
Placido de Castro
-
March 15
Atletico Acreano
Galvez EC
Campeonato Tocantinense - Brazil
March 4
Tocantinopolis
Araguacema
-
March 8
Capital FC TO
Araguacema
Interporto
Atletico Cerrado TO
Nova Conquista EC
Palmas
Tocantinopolis
Sparta TO
Campeonato Capixaba - Brazil
March 14
AA Sao Mateus ES
Real Noroeste ES
Atletico Itapemirim ES
Vitoria ES
Linhares FC ES
Rio Branco AC ES
Rio Branco
Desportiva Ferroviaria ES
Serra
Estrela Do Norte ES
Campeonato Capixaba: Play-off - Brazil
March 28
Desportiva Ferroviaria ES
Rio Branco AC ES
Real Noroeste ES
Serra
Vitoria ES
Estrela Do Norte ES
-
March 29
Rio Branco
AA Sao Mateus ES
Campeonato Amapaense - Brazil
April 20
Ypiranga AP
Santos AP
Supercopa do Brasil - Brazil
February 16
Flamengo
Athletico Paranaense
Campeonato Roraimense - Brazil
March 17
Atletico Roraima RR
Gas RR
-
March 18
Sao Raimundo RR
Bare RR
-
March 21
Rio Negro RR
Bare RR
Atletico Roraima RR
Sao Raimundo RR
Campeonato Tocantinense: Play-off - Brazil
March 22
Interporto
Tocantinopolis
Palmas
Araguacema
Brazil Serie D Group A1 - Brazil
September 20
Bragantino PA
Vilhenense
Galvez EC
Fast Clube
Rio Branco
Independente PA
Brazil Serie D Group A2 - Brazil
September 20
Altos
Sao Raimundo RR
Luverdense
River AC
SE Juventude
Santos AP
Brazil Serie D Group A3 - Brazil
September 20
Afogados da Ingazeira
Floresta
America RN
Campinense
Atletico Cajazeirense
Globo FC
Guarany de Sobral
Salgueiro
Brazil Serie D Group A4 - Brazil
September 20
ACD Potiguar
Freipaulistano
AO Itabaiana
ABC
Jacyoba AC
Central SC
Vitoria da Conquista
Coruripe
Brazil Serie D Qualification - Brazil
September 6
Bare
Ypiranga AP
Ji-Parana FC
Nacional AM
Real Noroeste
Aquidauanense
Tocantinopolis
Brasiliense
Brazil Serie D Group A5 - Brazil
September 20
CRAC
Operario VG
Goianesia
Vitoria ES
Uniao Rondonopolis
Aguia Negra
Brazil Serie D Group A6 - Brazil
September 20
Atletico Alagoinhas
Gama
Patrocinense
Palmas
Tupynambas
Bahia de Feira
Brazil Serie D Group A8 - Brazil
September 20
Atletico Tubarao
Sao Luiz
Joinville
Novorizontino
Pelotas
Marcilio Dias
Sao Caetano
Caxias
Brazil Serie D Group A7 - Brazil
September 20
FC Cascavel
AD Cabofriense
Mirassol
Bangu
Nacional PR
Ferroviaria
Portuguesa RJ
Toledo CW
Recopa Gaucho - Brazil
January 19
Pelotas *
Gremio
Brasiliense: Play-off - Brazil
August 12
Taguatinga
Bosque Formosa EC
Capital FC
Real FC
Luziania
Brasiliense
Sobradinho EC
Gama
-
August 15
Brasiliense
Luziania
Gama
Sobradinho EC
-
August 16
Real FC
Capital FC
Bosque Formosa EC
Taguatinga
ads_300x250